Mančester siti osvojio je 10 bodova iz šest mečeva, što obično bude dovoljno za plasman u osminu finala, ali su ovog puta Bajern i Napoli osvojili više.

Roberto Manćini izjavio je da je razočaran, ali i siguran da će "građani" sledeće jeseni biti uspešniji u elitnom kontinentalnom takmičenju.

"Mislim da smo igrali dobro i da nam je na nekim utakmicama i sreća okrenula leđa. U Napulju nismo zaslužili da izgubimo, međutim, dva primljena gola su nas naterala da igramo riskantno i oni su mogli dodatno da nas kazne", rekao je Manćini.

"Za uspeh u Ligi šampiona ključno je biti pažljiv i ne primati mnogo golova. Čim na jednoj utakmici ne uložiš 100 odsto, tim koji je možda slabiji od tvog će to iskoristiti".

"Kada dođeš do poslednjeg kola, prolaz dalje mora da zavisi od tebe. Naš prolaz je zavisio od toga šta će da uradi Napoli, a to je onda teška situacija", objasnio je Manćo.

Mančester siti nastaviće da se takmiči na četiri fronta.

U Premijer ligi zauzima prvo mesto, sa pet bodova više od Mančester junajteda, protiv kojeg će početkom januara krenuti u odbranu FA kupa (prošle sezone sastali su se u polufinalu i bilo je 1:0).

"Građani" su dogurali do polufinala Karling kupa, u kojem će odmeriti snage sa Liverpulom, dok će se na međunarodnoj sceni preorijentisati na Ligu Evrope.

Dok igrači i navijači Junajteda to smatraju tragedijom, Manćini ističe da bi osvajanje Lige Evrope trebalo da bude veliki motiv Sitiju.

"Mi nismo ni Junajted, ni Bajern, ni Real Madrid. Za nas je Liga Evrope važan trofej, naročito posle ispadanja iz Lige šampiona".

"Prioritet u nastavku sezone biće nam Premijer liga. Ako budemo imali sreće da nas zaobiđu povrede, mislim da možemo da osvojimo i neko od preostala tri takmičenja", zaključio je Roberto Manćini.

(MONDO, foto: AP)