Kako je počela kriza u Fudbalskom klubu Partizan koja je za epilog imala smenjivanje sportskog direktora Mladena Krstajića i trenera prvog tima Aleksandra Stanojevića, Mateja Kežman je pominjan kao mogući novi šef sportskog dela crno-belog kluba.

Ipak, to se nije ostvarilo, za sada. U međuvremenu, Kežman je došao je na ideju da organizuje meč humanitarnog karaktera između dva kluba u kojima je stekao fudbalsko ime - Partizana i holandskog PSV-a.

"Uskoro putujem u Ajndhoven, gde bih sa čelnicima PSV trebalo da sednem i dogovorim se o mogućnosti da se uoči kvalifikacija Lige šampiona odigra meč između moja dva bivša kluba. Videću koliko je realna opcija da ta utakmica bude odigrana. Čuo sam se već sa predsednikom Partizana Đurićem i potpredsednikom Ružićem i preneo im ideju o odigravanju utakmice. Ostalo je da se sa Holanđanima dogovorim o detaljima", rekao je Kežman "Večernjim novostima"..

Kežmanova ideja je da duel ne bude revijalnog karaktera, već humanitarnog, i da ujedno predstavlja svojevrsni test za crno-bele pred, kako dojučerašnji fudbaler veruje, kvalifikacije crno-belih za Ligu šampiona.

"Odigrao bih pet minuta u dresu Partizana i isto toliko za PSV. Sve ostalo bi bilo posvećeno pripremi Partizana i PSV za evropske obaveze", dodao je Kežman.

(MONDO)