Na Topčiderskom brdu privode se kraju pripreme za revanš meč Partizana i Valete. Utakmica se igra u utorak od 20.45 a crno-beli osim o partijama na terenu razmišljaju i o onome što će se dešavati na tribinama.

Fudbalski klub Partizan oglasio se zvaničnim saopštenjem u kojem poziva navijače da pokažu svoju privrženost klubu – prisustvom, navijanjem, a pre svega ponašanjem.

"Pokažimo naše jedinstvo u želji da pomognemo klubu, ali i našu sposobnost da se ponašamo i navijamo u skladu sa evropskim standardima. Ponašanje publike i navijača je izuzetno važan segment na kome UEFA naročito insistira, što dobija specifičnu dimenziju kada se u obzir uzme činjenica da je FK Partizan pod uslovnom kaznom zbog određenih propusta koji su se desili na utakmici sa Genkom. Ne dopustimo da pojedinci koji ne poseduju svest o neophodnosti poštovanja propisa odmognu svima nama i spreče navijače da posmatraju uživo narednu utakmicu u UEFA takmičenjima, " stoji u saopštenju crno-belih.

U Partizanu posebno skreću pažnju navijačima da ulaznice nabave na vreme, da na stadion dođu najkasnije pola sata pre početka meča jer će biti sprovedene posebne mere kontrole i pretresa. Zabranjeno je da se unose upaljači i metalni novac.

"Apsolutna zabrana upotrebe svih vrsta pirotehničkih sredstava, kao i zabrana bilo kakvih verbalnih i štampanih parola koja nisu sportske sadržine su opšte poznata činjenica. Zajednički cilj svih nas treba da bude podrška igračima na terenu i ne smemo da dozvolimo da se sportska priredba upotrebi kao platforma za ostvarivanje bilo kakvih drugih interesa."

U saopštenju je između ostalog istaknuto:
"Napominjemo da će video nadzor biti posebno pojačan i da će svi neodgovorni pojedinci koji Partizanu ne žele ništa dobro i koji se ne ponašaju u skladu sa propisima biti identifikovani i odstranjeni sa tribina"

Partizan je u prvom meču, drugog kola kvalifikacija na Ligu šampiona, savladao Valetu 4:1

(MONDO, foto: MN Press)