Fudbaleri Partizana bili su smoreni posle poraza od AEL-a, svesni da su loše ušli u meč i razočarali navijače, ali i uvereni da imaju šanse da u beogradskom revanšu obezbede plasman u plej-of Lige šampiona.

Vladimir Stojković bio je bez dileme najbolji pojedinac u redovima Partizana, jer je nekoliko puta zaustavio dobre udarce protivničkih igrača. Upitan da li je u Larnaki Partizan doživeo pomračenje, odgovorio je:

"Ne bih to tako nazvao. Ovo je mlada ekipa i malo je podlegla pritisku, trebalo joj je vremena da se navikne. AEL je bez sumnje fizički nadmoćan i u revanšu moramo da spustimo loptu na zemlju i da sa navijačima budemo svi kao jedan".

Stefan Babović izjavio je da Partizan nije bio onakav kakav je trebalo da bude.

"Nisu bolji od nas, morali smo hrabrije i sa više samopouzdanja da uđemo u meč. Upravo zbog nedostatka samopouzdanja smo primili gol. U revanšu moramo da budemo mnogo hrabriji. Nikada nisam igrao protiv fizički jače ekipe, ali fudbalski nisu jači", rekao je Babović.

Istog je mišljenja i Goran Lovre.

"Sa fudbalske strane smo bolji. Pustili smo ih da drže loptu što nije trebalo da se desi. Čim smo ih pritisli, počeli su da daju duge lopte. U revanšu moramo da igramo timski", podvukao je vezni igrač crno-belih.

I Miloš Ostojić je ocenio da je Partizan bio bojažljiv.

"Tek posle primljenog gola smo počeli da stvaramo šanse. Ne znam razlog. Možda su svakakve priče o AEL-u, da je ne znam kakva ekipa, uticale da budemo takvi", rekao je mladi štoper.

Zanimljivo da trener AEL-a Pambos Hristodulu nije bio zadovoljan rezultatom.

"Nisam zadovoljan jer smo u prvom delu mogli da postignemo još koji gol. U drugom su obe ekipe pale, što u revanšu ne sme da nam se desi", rekao je trener kiparskog šampiona.

(izveštač MONDA sa Kipra Rade Jakšić - foto: FK Partizan)