Hrvati prvi, Srbi drugi, a Nemci treći po vremenu koje provode ispred televizora gledajući Svetsko prvenstvo, pokazala su istraživanja medijske agencije "Optimum medija direkšn".

Od 9. do 11. juna u proseku 15,1 odsto cele srpske populacije pratilo je dešavanja na prvenstvu, u Hrvatskoj taj udeo je 17,8 odsto, dok je u Nemačkoj ispred malih ekrana navijalo 14,1 odsto stanovništva, saopštilo je beogradsko predstavništvo OMD.

Uz Nemačku, Hrvatsku i Poljsku, Srbija pokazuje i najuravnoteženiji odnos broja muških i ženskih gledalaca, što znači da utakmice fudbalskog prvenstva prati približno isti broj muškaraca i žena.

U Češkoj prenose gleda 78 odsto muškaraca, dok Čehinje nisu toliko zainteresovane za dešavanja na Mundijalu i svega njih 22 odsto prati utakmice.

Ubedljivo najgledanija utakmica, istaknuto je u saopštenju, bila je utakmica prvog vikenda Svetskog prvenstva Nemačka - Kostarika, koja je otvorila takmičenje i koju je gledalo skoro 53 miliona ljudi širom Evrope.

(Tanjug)