Potišteni fudbaleri Obale Slonovače u nedelju su se javno zarekli da će u poslednjem kolu Grupe C ići na pobedu, iako rezultat meća protiv Srbije i Crne Gore ne može promeniti datum njihovog povratka u domovinu.

Osvajanje tri boda predstavljalo bi lep oproštaj za francuskog stručnjaka Anrija Mišela, kome ističe ugovor sa Fudbalskim savezom zapadnoafričke zemlje i najavio je da ga neće produžiti.

"Niko ne želi da ode sa Svetskog prvenstva potpuno praznih šaka. Hoćemo da se vratimo u zemlju uzdignutih glava", izjavio je na konferenciji za novinare fudbaler sredine terena Žil Japi Japo.

Za razliku od plavih, popularni "slonovi" u Nemačkoj i širom sveta su pobrali dosta aplauza i zadobili naklonost navijača igrama protiv Argentine i Holandije. Oba meča izgubili su, dosta nesrećno, sa po 1:2.

"Sa talentom koji imamo u timu, bilo bi razočaravajuće napustiti Nemačku bez ijednog osvojenog boda", smatra napadač Bakari Kone, strelac spektakularnog gola u porazu od Holandjana.

(MONDO)