Portparol Huana Palasiosa, kandidata za novog predsednika Real Madrida, saopštio je da će u slučaju pobede Palasiosa na izborima zakazanim za nedelju, na Santjago Bernabeu stići trojica španskih reprezentativaca.

U pitanju su Hoakin iz Real Betisa, Hoze Antonio Rejes iz Arsenala i Pablo Ibanjez iz gradskog rivala Atletika.

"Lično sam razgovarao sa Rejesom i rekao mi je da bi želeo da nam se pridruži. Naš potpredsednik sreo se sa kolegom iz Arsenala Dejvidom Dajnom i već 3. jula će nas primiti kako bismo zaključili transfer", rekao je na konferenciji za novinare Hoze Antonio Kamačo, kom je Palasios namenio funkciju sportskog direktora.

Kamačo je dodao da se Hoakin takodje saglasio sa prelaskom u Real, samo je ostalo da sa Betisom bude postignut dogovor oko visine obeštećenja.

"U ovom trenutku nas razdvaja oko dva miliona evra. Što se tiče Ibanjeza, on je već naš", tvrdi Kamaćo, koji je u dva navrata sedeo na klupi "kraljevskog kluba".

Palasios je u erama nekadašnjih predsednika Ramona Mendoze i Lorenca Sansa bio član uprave kluba. Sada je jedan od petorice kandidata za prvog čoveka Reala.

Glavna karakteristika ove kampanje jesu upravo obećanja koja se odnose na zvučne transfere igrača i trenera, što je adut koji je u predsedničkim izborima 2000. godine majstorski upotrebio Florentino Perez.

On je tada obećao da će iz Barselone dovesti Luisa Figa, što je posle trijumfa i ostvario.

(MONDO)