"Za mene će to biti trenutak velikog zadovoljstva i zaista ću uživati u njemu. Nadam se da ću ući u istoriju španskog fudbala, to će mi biti veliki izazov. Biću veoma ponosan zbog 100. nastupa", kazao je Ramos španskim medijima.

On je do sada odigrao 99 mečeva za nacionalni tim, a Špance u petak očekuje duel sa Finskom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Ukoliko ne bude igrao na tom meču, Ramos će četiri dana kasnije imati novu priliku da protiv Francuske proslavi veliki jubilej.

"Već godinama igram za Španiju, a verujem da ću sakupiti i više od 100 mečeva", dodao je 26. godišnji Ramos.

On je za "crvenu furiju" debitovao u martu 2005. na meču sa Kinom (3:0), kada je imao 18 godina i 361 dan. Ramos je do sada sa Španijom dva puta bio prvak Evrope i jednom svetski šampion.

(Tanjug, foto: Beta/AP)