Fudbaler Liverpula Australijanac Hari Kjuel, neće moći zbog povrede da nastupi na prvoj utakmici Premijer lige koji njegov klub igra 19. avgusta protiv povratnika u ligu Šefild junajteda.

Kako se navodi sa zvaničnom sajtu “crvenih”, Kjuel ima bakterijsku infekciju na levom stopalu i neće biti u stanju da trenira narednih šest nedelja.

On je zbog te povrede propustio i meč osmine finala na Svetskom prvenstvu protiv Italije. Australija je taj meč izgubila sa 1:0.

"Hari je trenutno pod terapijom u bolnici koja mu je prepisana posle operacije. Očekuje se da će se potpuno oporaviti", navodi se na sajtu Liverpula.

Na sajtu se takodje ističe da su lekari tog kluba ustanovili da je u pitanju bakterijska infekcija, što je sasvim drugačija vrsta povrede od one koju su mu kostatovali lekari u reprezentaciji Australije.

(Beta)