Napadač madridskog Atletika Mateja Kežman pozdravio je odluku Fudbalskog saveza Srbije da za selektora imenuje španskog stručnjaka Havijera Klementea.

"Reč je o velikom treneru sa bogatim iskustvom u klupskom i reprezentativnom fudbalu. Za sve nas to je odlična vest, jer Srbija ima veoma kvalitetne fudbalere i mislim da će nam Klemente mnogo pomoći", rekao je Kežman.

Centarfor našeg nacionalnog tima dodaje da je Klemente mnogo puta do sada pokazao da veruje u uspeh i da je po mentalitetu pobednik.

Klemente, koji je reprezentaciju Španije vodio na dva svetska i jednom evropskom prvenstvu, potvrdio je španskim medijima da je prihvatio ponudu Fudbalskog saveza Srbije i da će u četvrtak stići u Beograd da potpiše ugovor.

"Posle neuspeha na Mundijalu, koji nas je sve poprilično poljuljao, bio nam je potreban baš ovakav trener. Sa novom državom i novim selektorom sada možemo da krenemo sa novim nadama i ambicijama. Siguran sam da su svi u Srbiji zadovoljni izborom selektora, jer smo dobili stručnjaka svetskog formata", rekao je Kežman španskim novinarima.

(Tanjug)