Prošle sezone fudbaleri Portsmuta do poslednjeg kola borili su se za opstanak u Premijer ligi, ali se čini da su u tekućem prvenstvu odlučni da ostvare visok plasman.

"Pompejci" su u poslednjoj utakmici trećeg kola Premijer lige kao gosti deklasirali Midlsbro sa 4:0, samo pet dana nakon što je na stadionu "Riversajd" pao aktuelni prvak Engleske Čelsi.

Gosti su do prednosti stigli već u sedmom minutu, kada je "preporodjeni" Nvanko Kanu savladao Marka Švarcera. Do kraja poluvremena Midlsbro je imao nekoliko poluprilika, ali je mreža Dejvida Džejmsa ostala netaknuta.

Kazna za promašaje i prilično neubedljivu igru stigla je u 50. minutu, a strelac je bio Benjani. Sedam minuta kasnije, svojim drugim pogotkom na meču Nvanko Kanu je definitivno rešio pitanje pobednika, a Stanislav Todorov je golom u 90. minutu samo overio trijumf gostiju.

Bivši reprezentativac SCG Dejan Stefanović odigrao je svih 90 minuta u dresu Portsmuta, dok je Ognjen Koroman u 72. minutu zamenio Dejvida Tompsona.

Portsmut je ovim trijumfom izbio na deobu drugog mesta na tabeli sa sedam bodova, koliko imaju Aston Vila i Everton.

(MONDO)