Fudbaleri ČSK Čelareva, koji su prošle sezone do samog kraja šampionata bili kandidati za plasman u elitu, ove sezone ne liče na tim koji ima velike ambicije.

Vojvodjanska ekipa je u desetom kolu Prve lige Srbija kao gost remizirala sa beogradskim BASK-om (1:1) i sada zauzima sedmu poziciju na tabeli.

Za razliku od ČSK-a, vodeći trio u ovom karavanu, Mladost iz Lučana, Čukarički i Napredak, zabeležio je sigurne pobede.

Lučanci su na svom terenu savladali Dinamo iz Vranja sa 3:1, dok je Čukarički u Beogradu deklasirao Vlasinu sa 5:1.

Trećeplasirani Napredak potvrdio je dobru formu i u Kruševcu trijumfovao nad Mačvom (2:0), a istim rezultatom subotički Spartak je došao do bodova protiv BSK-a iz Borče.

Trijumf u nedelju upisali su fudbaleri Srema na svom terenu protiv Sevojna (1:0) i došli na deobu četvrtog mesta na tabeli sa Mladenovcem, koji je kao domaćin savladao Novi Pazar sa 2:1.

U duelu nekadašnjih prvoligaša, Radničkog iz Niša i beogradskog Rada nije bilo pobednika (1:1), a bez uspeha bio je i nekadašnji šampion Jugoslavije Obilić, koji je u Beogradu izgubio od pirotskog
Radničkog sa 3:1.

Javor je u Ivanjici doživeo nečekivan poraz od neugodne Indjije - 2:0.

Na tabeli vodi Mladost sa 25 bodova, tri manje ima Čukarički, dok je trećeplasirani Napredak sakupio 20 poena.

Na začelju se nalaze Novi Pazar sa sedam, Spartak sa šest i Obilić sa tri boda.

REZULTATI DESETOG KOLA:

Mladenovac - Novi Pazar 2:1
Radnički Niš - Rad 1:1
Obilić - Radnički Pirot 1:3
Napredak - Mačva 2:0
Spartak - BSK Borča 2:0
Mladost Lučani - Dinamo Vranje 3:1
Čukarički - Vlasina 5:1
Javor - Indjija 0:2
Srem - Sevojno 1:0
BASK - ČSK 1:1

(MONDO)