Trener španskog fudbalskog prvoligaša Hetafea Bernd Šuster, nekadašnja zvezda Barselone i reprezentacije Nemačke, suočen je sa kaznom zabrane vodjenja ekipe na jednoj utakmici zbog toga što je na kraju prvenstvenog susreta protiv Viljareala u nedelju sudiju nazvao "homoseksualcem".

Sudija Hulijan Rodriges Santijago je minut pre završetka meča, koji je Viljareal dobio sa 1:0, nemačkom stručnjaku zbog vredjanja pokazao crveni karton.

"Šuster mi se obratio rečima: ti si loš! Hej, pogledajte šta ova peder svira protiv nas", napisao je u izveštaju posle utakmice Santijago, a prenosi madridski dnevnik "El Pais".

Šuster je demantovao da je rekao tako nešto, ali ukoliko se utvrdi da je izveštaj sudije Santijaga tačan, Nemac neće moći da vodi ekipu Hetafea na prvenstvenoj utakmici protiv Levantea u nedelju.

(Tanjug)