I treća runda Lige Kupa UEFA protekla je u znaku engleskih klubova, pošto su Totenhem i Njukasl pobedama, a Blekburn remijem, osigurali plasman u šesnaestinu finala. Veoma blizu kvalifikacije za dalje takmičenje nalaze se Glazgov Rendžersi, Parma i Espanjol, kao i ekipe AZ Alkmara i Panatinaikosa, koje su ovog četvrtka bile slobodne, ali su im rezultati utakmica u njihovim grupama išli na ruku.
I treća runda Lige Kupa UEFA protekla je u znaku engleskih klubova, pošto su Totenhem i Njukasl pobedama, a Blekburn remijem, osigurali plasman u šesnaestinu finala.Veoma blizu kvalifikacije za dalje takmičenje nalaze se Glazgov Rendžersi, Parma i Espanjol, kao i ekipe AZ Alkmara i Panatinaikosa, koje su ovog četvrtka bile slobodne, ali su im rezultati utakmica u njihovim grupama išli na ruku.
Iznenadjenje kola načinila je ekipa Hapoela iz Tel Aviva, koja je pobedom u Parizu zaokružila uspešno veče izraelskih timova. Hapoel je na Parku prinčeva posle samo šest minuta vodio sa 2:0, Pari sen Žermen je brzo izjednačio, ali su gosti ipak zadali poslednji udarac.
U jednom od derbija kola Fenerbahče je deklasirao Palermo (3:0), drugoplasiranu ekipu prvenstva Italije, a Mateja Kežman bio je u startnoj postavi i doprineo pobedi asistencijom kod prvog pogotka.
REZULTATI TREĆEG KOLA I TABELE
GRUPA A
Okser - Glazgov Rendžers 2:2
(Jelen 31, Nikulae 75 - Novo 62, Bojd 84)
Makabi Haifa - Partizan 1:0
(Anderson 21)
Slobodan je bio Livorno
TABELA: Rendžers 7 (iz tri meča), Makabi 6 (3), Livorno 1 (2), Partizan 1 (2), Okser 1 (2) bod.
GRUPA B
Bajer Leverkuzen - Totenhem 0:1
(Berbatov 35)
Briž - Dinamo Bukurešt 1:1
(Vermant 62p - Nikulesku 33)
Slobodan je bio Bešiktaš
TABELA: Totenhem 9 (iz tri meča), Dinamo 4 (2), Briž 2 (3), Bajer 1 (2), Bešiktaš 0 (2) bodova.
GRUPA C
Slovan Liberec - Grashopers 4:1
(Blažek 7, Zapotočni 21, Papoušek 68, Frejlah 90 - Švegler 9)
Sevilja - Braga 2:0
(Luis Fabijano 40, Čevanton 76)
Slobodan je bio AZ Alkmar
TABELA: Alkmar 6 (iz dva meča), Sevilja 4 (2), Liberec 4 (3), Braga 3 (3), Grashopers 0 (2) bodova.
GRUPA D
Parma - Herenven 2:1
(Budan 24, 73 - Pranjić 21)
Odenze - Lans 1:1
(Gran 58 - Žema 87)
Slobodna je bila Osasuna
TABELA: Parma 6 (iz dva meča), Lans 4 (2), Odenze 4 (3), Osasuna 1 (2), Herenven 1 (3) bod.
GRUPA E
Bazel - Nansi 2:2
(Čiperfild 32, Sterjovski 56 - Kim 31, Berenguer 34)
Fejenord - Blekburn 0:0
Slobodna je bila Visla
TABELA: Blekburn 7 (iz tri meča), Nansi 4 (2), Fejenord 2 (2), Bazel 2 (3), Visla 0 (2) bodova.
GRUPA F
Sparta Prag - Ajaks 0:0
Espanjol - Varegem 6:2
(Koro 9, Pandijani 14, 83, Garsija 19, 27p, 73 - Matis 17, Hene 61)
Slobodna je bila Austrija Beč
TABELA: Espanjol 6 (iz dva meča), Varegem 6 (3), Ajaks 4 (2), Sparta 1 (3), Austrija 0 (2) bodova.
GRUPA G
Rapid Bukurešt - Mlada Boleslav 1:1
(Konstantin 52 - Rajnoh 42)
Pari sen Žermen - Hapoel Tel Aviv 2:4
(Frau 14, Pauleta 25 - Toema 2, 6, Badir 44, Barda 57)
Slobodan je bio Panatinaikos
TABELA: Panatinaikos 6 (iz dva meča), Hapoel 4 (3), Rapid 3 (3), Mlada Boleslav 1 (2), PSŽ 1 (2) bod.
GRUPA H
Njukasl - Selta 2:1
(Sibierski 37, Tejlor 86 - Kanobio 9)
Fenerbahče - Palermo 3:0
(Apija 20, Lugano 62, Tunčaj 83)
Slobodan je bio Ajntraht
TABELA: Njukasl 9 (iz tri meča), Fenerbahče 3 (2), Palermo 3 (3), Selta 1 (2), Ajntraht 1 (2) bod.
(MONDO)