Fudbaleri Intera nastavili su pohod ka novom Skudetu. U derbiju 12. kola lider Serije A osvojio je ceo plen na Siciliji, gde je slavio protiv Palerma rezlutatom 2:1.

Bodove sa vrućeg gostovanja “neroazurima” doneo je Patrik Vijera golom u 61. minutu. Francuzu je to prvi pogodak otkada je letos iz Juventusa prešao u Inter.

Goste je u vodjstvo doveo Zlatan Ibrahimović već u sedmom minutu, a izjednačio je Brazilac Amauri u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Dejan Stankovic odigrao je ceo meč, a u startnoj postavi Intera posle duže pauze bio je i Brazilac Adrijano koji je, naročito u prvom poluvremenu, imao nekoliko zapaženih akcija.

Fudbaleri Rome zabeležili su na gostovanju u Djenovi petu uzastopnu prvenstvenu pobedu, a nova tri boda omogućila su im da preskoče na tabeli do ovog kola druguplasirani Palermo.

Rimljani su propisno isprašili nemoćnu Sampdoriju - 4:2, dvostruki strelac bio je nezadrživi kapiten Frančesko Toti, a upisali su se još Simone Perota i Kristijan Panući.

Livorno je propustio priliku da se osetnije izdvoji na četvrtoj poziciji, pošto je u Redjo Kalabriji prokockao vodjstvo od 2:0 i morao da se zadovolji remijem. Značajnog udela u tome imalo je isključenje Darija Pasonija petnaestak minuta pre kraja.

Pobedu za beg ka sredini tabele ostvario je Torino. U Bergamu je pala Atalanta rezultatom 2:1, a domaćina je u 78. minutu sa "bele tačke" načeo Nikola Lazetić.

Empoli, Katanija i Lacio trijumfima kod kuće su potvrdili kandidaturu za mesta koja vode u evrokupove. Katanija je srušila Parmu, igrajući više od pola meča sa fudbalerom više, nakon što je isključen Australijanac Vins Grela.