Iako je tokom priprema u Antaliji izjavljivao da ostaje u Crvenoj zvezdi, jer mu se tu jako dopada i da je željan golova u crveno-belom dresu, Brazilac Ailton od srede je, neočekivano, prosledjen na šestomesečnu pozajmicu u švajcarski Grashopers.

Na sajtu Crvene zvezde navedeno je da postoji mogućnost da Ailton ostane u Grashopersu i posle 30. juna, do kada je pozajmljen.

Ailton je u prvom delu sezone za Crvenu zvezdu odigrao 13 utakmica i postigao četiri gola, a njegovim odlaskom se otvara mogućnost da veću minutažu dobiju Milan Purović i Milanko Rašković.

Navijači Crvene zvezde tako će ostati uskraćeni za ono što je Ailton da Silva Gonkalveš neavno obećao - striptiz ako Zvezda osvoji titulu, što je realno.

Brazilac je u nedavnom intervjuu izjavio da je svestan da se nije baš najbolje uklopio u sistem igre Crvene zvezde, ali da zna da može bolje.

"Proleće će biti moje”, poručio je nekada najbolji strelac Bundeslige.

Moguće je da će tako biti, ali ne u dresu Crvene zvezde.

(MONDO)