Najveći favoriti Prve lige za plasman u viši rang svoje utakmice 23. kola odigrali su u četvrtak i zabeležili pobede. U subotu je kompletirano kolo, a najbitnije informacije su da su Voždovac i Metalac zadržali korak za vodećim triom.

"Zmajevi" su na BASK areni pobedili Banat 2:0. Prvo je Vladimir Đilas iskoristio grešku Zrenjaninaca, da bi Srđan Novković u 60. minutu, posle duplog pasa sa Đilasom, postavio konačan rezultat.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca bila je vrlo sigurna na gostovanju Bežaniji 3:1. Voždovac i Metalac imaju po 38 bodova, dva manje od užičkog Jedinstva, a osam od Čukaričkog, koji se trenutno nalazi na drugom mestu. Lider Napredak je previše odmakao, jer ima čak 16 bodova više od ove dve ekipe.

U sremskom derbiju Inđija je savladala Proleter 2:0. Pobeda domaćina ostala je u senci nereda koji su napravili navijači kluba iz Novog Sada. Njih desetak izazvalo je incident na stadionu u finišu prvog dela. Utakmica je prekinuta na par minuta, a nastavila se tek pošto su redari i policija udaljili huligane sa stadiona.

Odličnu partiju pružio je čačanski Borac. "Zebre" su pred svojim navijačima pobedile Kolubaru 4:1. Pobedu je zabeležila i lučanska Mladost protiv Radničkog 1:0.

Utakmica u Mladenovcu, gde je gostovala Sloga, završena je bez golova, ali sa četiri crvena kartona - po dva na obe strane.