"Ja bih da igra još malo, jer je Sale samo jedan...", orila se pesma navijača Partizana stadionima u Smederevu i Humskoj ulici u poslednja dva kola Superlige.

Želja pristalica srpskog šampiona bila je jasna - da kapiten Saša Ilić, uprkos tridesetšestoj godini života, predvodi "parni valjak" i sledeće sezone.

Sudeći po poslednjim vestima iz Humske, čelnici Partizana pripremili su novi jednogodišnji ugovor za ikonu kluba. Ilić je trenutno na odmoru i konačno "da", odnosno paraf, očekuje se po njegovom povratku u Beograd.

Ali, nema sumnje da će Ilić pristati da potpiše novi ugovor sa klubom u kojem je ponikao i u kojem se fudbalski afirmisao. Posle "večitog derbija" kapiten crno-belih bio je prilično jasan oko eventualnog nastavka igračke karijere.

"Razgovaraću sa ljudima iz kluba, pa ćemo videti šta i kako. Srećom nemam problema sa povredama, imam veliku glad za pobedama i trofejima. U ovom trenutku, ako se samo ja pitam, odgovor je: Želim da igram još", rekao je Ilić pre desetak dana.

Isto žele Uprava i trener crno-belih Vuk Rašović, ostaje samo da se vidi da li se Ilić u međuvremenu predomislio, što je malo verovatno.

(MONDO, foto: MN Press)