Selektor "A" tima Siniša Mihajlović uoči prijateljske utakmice protiv Kolumbije ima problema sa golmanima, pošto Vladimir Stojković nije rešio klupski status, dok je Željko Brkić povređen.

Zato je odlučio da pozove Damira Kahrimana (Tavrija) i Branimira Aleksića (Spartak), dok je za trećeg čuvara mreže planirao Vladimira Perića iz Hajduka.

Ipak, Mihajlović je posle razgovora sa Radovanom Ćurčićem odlučio da izađe u susret selektoru "orlića".

"Perić je bio predviđen da nastupi za 'A' tim, ali je i mlada selekcija u određenom problemu. Konsultovao sam se sa Mihajlovićem i odlučeno je da Perić ipak bude na našem okupljanju", rekao je Ćurčić agenciji Beta.

Mlada reprezentacija Srbije 5. septembra kod kuće protiv Kipra počinje pohod na Evropsko prvenstvo 2015. U grupi 9 su još Italija, Belgija i Severna Irska.

Ćurčić je dodao da je Perić zaslužio da se nađe u seniorskoj reprezentaciji.

"On je svojim odbranama i kvalitetom zaslužio poziv u 'A' tim i raduje nas što je do toga došlo. Zahvalan sam Mihajloviću što nam je izašao u susret, čime smo pokazali da je saradnja selektora u FSS na vrhunskom nivou".

On se osvrnuo i na plasman U-19 selekcije u finale Evropskog prvenstva, gde je u četvrtak od 20.45 časova očekuje duel sa Francuskom.

"Pojedini igrači su u Litvaniji skrenuli pažnju na sebe i u perspektivi ćemo sigurno moći ozbiljno da računamo na njih".