Dakle, Marko Nikolić tvrdi da ne napušta klupu Vojvodine na kraju jesenje polusezone. Tačnije, neće je napustiti još godinu i po dana do kad ima ugovor. Naravno, ako bude imao rezultata ili ako ne bude "naljtio" upravu i navijače.
"Želim da stavim tačku na priče koje se već neko vreme provlače u sportskoj javnosti da napuštam mesto prvog trenera Vojvodine. Istina je sledeća: Marko Nikolić je trener FK Vojvodina sa kojoim ima važeći profesionalni ugovor do juna 2015. godine. U Vojvodini ostajem najmanje do isteka važećeg ugovora ili do onog trenutka do kada mojim radom bude zadovoljna uprava kluba ili dok se ja lično i moji saradnici budemo dobro osećali u ovoj sredini", poruka je Nikolića, koju je preneo klupski sajt.
On je dodao da ovoj izjavom "stavlja tačku na ovu temu" i da će se sa ekipom fokusirati na poslednje tri utakmice u jesenjem delu sezone (dve u prvenstvu i jedna u kupu).
Nikolić je u Vojvodinu došao minulog leta. Na startu sezone Vojvodina je igrala odlično, zablistala je u evropskom takmičenju protiv Burse... Ali, kao i prethodnih godina, "lale" su počele da zastajkuju u prvenstvu i ostaju bez očekivanih ili planiranih bodova.
Vojvodina je zablistala još samo protiv Partizana, a potom je ekipa zapala u neku vrstu apatije, lošeg momentuma, što se odrazilo na teren. Proteklog vikenda, Vojvodinu je deklasirala Jagodina (0:3).
Novosadski superligaš je trenutno na deobi četvrte pozicije tabele JLS sa još tri ekipe, koje su takođe osvojile po 21 bod. Vojvodina ima pet pobeda, šest nerešenih i dva poraza.