Predsednik Rasinga Francisko Pernia potvrdio je u četvrtak da postoje veliki izgledi da Nikola Žigić ovih dana napusti klub iz Santandera.

"Imam ponude šest klubova za Žigića, ali je ponuda Mančester sitija po našem mišljenju najbolja i za klub i za Nikolu. Vrlo smo blizu dogovora, ali nije još sve završeno", rekao je Pernia.

Sky Sports objavio je, takodje, u četvrtak ujutro da je prelazak srpskog napadača u Mančester siti vrlo blizu realizaciji.

Žigićev menadžer Milan Ćalasan, koji se nalazi na pregovorima u Engleskoj, rekao je za Sky da bi srpski reprezentativac voleo da zaigra u Premijer ligi i da veruje da će dogovor biti uskoro postignut.

Bugarski mediji navode da je ambiciozni Sven Goran Erikson pobedio i u trci za bugarskog napadača Stilijana Petrova iz Atletiko Madrida, koji je potpisao ugovor na tri godine vredan 4,7 miliona funti.

(MONDO)