Legenda francuskog fudbala, 43-godišnji Žan-Pjer Papen novi je trener Lansa, ekipe u kojoj igraju dvojica bivših fudbalera Crvene zvezde Milan Biševac i Nenad Kovačević.

Nekadašnji napadač marsejskog Olimpika, Milana, minhenskog Bajerna i francuske reprezentacije zameniće na mestu trenera Lansa takodje legendarnog Gi Rua, koji je na vest da će ga naslediti Papen, izjavio: "Zadovoljan sam što će to biti on, zaslužio je".

Ru je podneo ostavku posle poraza Lansa od Strazbura u subotu 2:1, što je prikucalo Lans na pretposlednje mesto na tabeli sa samo dva boda iz četiri meča.

Interesantno je da je Papen do početka nove sezone bio upravo na kormilu Strazbura.

Posle aktivne igračke karijere, Papen se opredelio za posao trenera. Do sada je najveći uspeh postigao sa Strazburom kojeg je uveo u prvu francusku ligu.

Papen se, uz Ratomira Dujkovića, u medijima pominjao kao kandidat za selektora reprezentacije Kine. S obzirom na to da je našao novi posao u Francuskoj, Dujkoviću su vrata kineske reprezentacije širom otvorena.

(MONDO)