Ništa od najave da bi Matija Nastasić i Miloš Jojić mogli da pomognu "orlićima" u poslednja dva meča kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2015. u Češkoj.

Tandem iz "A" reprezentacije Srbije nije se našao na spisku selektora Radovana Ćurčića za mečeve protiv Italije (5. septembra u Peskari) i Severne Irske (9. septembra u Portdaunu), ali jesu četvorica debitanata.


Po prvi put dres srpske reprezentacije sastavljene od igrača do 21 godine nosiće golman Crvene zvezde Predrag Rajković, defanzivac Jagodine Aleksandar Filipović, defanzivac Totenhema Miloš Veljković i vezista Genka Sergej Milinković-Savić.

Ćurčić je adute kolege Veljka Paunovića pozvao i zbog serije povreda koje su zadesile igrače na koje je trebalo da računa, pre svih Uroša Spajića, koji je dožveo tešku povredu na poslednjem nastupu za Tuluz i Uroša Vitasa, koji je doživeo povredu veče pre saopštavanja spiska, tokom treninga Genta.

Uprkos svemu, "orlići" imaju odličnu šansu da se plasiraju na Euro u Češkoj, pošto su trenutno prvi na tabeli sa 13 bodova. Isto toliko ima i Belgija, ali i utakmicu više, dok je Italija treća sa bodom manje i istim brojem mečeva kao naši fudbaleri.

Ukoliko bi naš tim pobedio u Peskari osigurao bi prvo mesto u grupi i baraž. Bod bi značio da potom moramo da dobijemo u Port Daunu i ipak završimo kao prvi, a u slučaju poraza od Italije, bila bi nam neophodna pobeda nad Severnom Irskom uz "poklapanje" još tri rezultata iz ostalih grupa.

U baraž idu pobednici deset grupa i najbolje četiri drugoplasirane ekipe. Tih 14 timova sataće se međusobno u baražu, a pobednici će se pridružiti Češkoj, organizatoru završnice.

Evo kako izgleda kompletan spisak selektora Radovana Ćurčića za predstojeća dva meča:

Golmani: Marko Dmitrović (Ujpešt), Nikola Perić (Jagodina), Predrag Rajković (Crvena zvezda).

Odbrana: Marko Petković (Crvena zvezda), Aleksandar Pantić (Kordoba), Uroš Ćosić (Peskara), Miloš Veljković (Totenhem), Bogdan Planić (Crvena zvezda), Aleksandar Filipović (Jagodina), Filip Stojković (Čukarički), Nemanja Petrović (Partizan).

Vezni red: Goran Čaušić (Eskišehir), Darko Brašanac (Partizan), Aleksandar Kovačević (Crvena zvezda), Srđan Mijailović (Kajzerispor), Nemanja Radoja (Selta), Sergej Milinković-Savić (Genk), Andrija Živković (Partizan), Slavoljub Srnić (Čukarički), Filip Kostić (Štutgart).

Napad: Aleksandar Pešić (Tuluz), Uroš Đurđević (Vitese), Aleksandar Čavrić (OFK Beograd).