Defanzivac Intera i reprezentacije Italije Marko Materaci ostaće zapamćen u istoriji fudbala kao veoma prljav igrač i to ne samo zbog poznatog incidenta sa Zinedinom Zidanom.

Medjutim, u poslednje vreme često je bezbroj puta pokušao da se izvini legendarnom Francuzu, tvrdivši da je za sve kriv njegov šaljivi karakter.

Poslednjim intervjuom koji se dao španskim medijima, potvrdio je svoje navode, objasnišvi da to nije ništa posebno jer i saigrača i kapitena reprezentacije Srbije Dejana Stankovića često zove "Ciganom".

"Nemam neprijatelja jer nemam predrasude. Samo volim da se šalim sa ljudima. Na primer svom saigraču i cimeru sa gostovanja Stankoviću često kažem da je Cigan. Takodje tako zovem i Djenara Gatuza iz Milana, a čoveka volim kao rodjenog brata", rekao je Materaci.

Prema njegovim rečima, iskreno želi da se izvini Zidanu, što ga je isprovocirao u finalu prošlogodišnjeg Mundijala u Nemačkoj.

"Stvarno želim da mu se izvinim. Za mene je on uvek bio fudbalski bog. Ali, opet kažem, dok sam mu psovao, nisam uradio ništa specijalno, što i drugi igrači ne rade", dodao je fudbaler neroazura.

Materaci se takodje osvrnuo i na izjavu francuskog selektora Rejmonda Domeneka, koji je visokog defanzivca "nazvao igračem finala i celog Svetskog prvenstva" zbog provokacije koja je dovela do Zidanovog isključenja.

"Gospodin Domenek je pametan čovek, čim je to shvatio. Jedino mi nije jasno zašto mu je za to trebala godina dana, pošto je to bilo vidljivo odmah", cinično je zaključio Materaci.

(MONDO)