U sukobu navijača fudbalskih klubova Steaua i Rapid, u Bukureštu je u nedelju povredjena jedna žena policajac, pet navijača je uhapšeno i jedno policijsko vozilo uništeno.

Pred utakmicu, u blizini stadiona, oko sto navijača tima Steaua počelo je da kamenuje pristalice protivničkog tima. Policija je intervenisala i razdvojila grupe u sukobu, ali je jedan kamen proleteo kroz šoferšajbnu policijskog vozila i ranio ženu policajca koja je hitno odvedena u bolnicu.

Neposredno pre početka utakmice, navijači Rapida su pokidali mrežu koja je ih je razdvajala od navijača protivničkog tima, kako bi izmedju njih stajala policija. Da bi rasturila navijače, policija je upotrebila suzavac. Za očuvanje reda bilo je angažovano čak 600 policajaca.

Sukobi medju navijačima i učestalo nasilje na stadionima predmet su zakona koji se razmatra u rumunskom parlamentu, a predvidja najoštrije mere za ovakve prekršaje koje je predložio predsednik rumunske fudbalske lige Dumitru Dragomir.

Zbog predloženog zakona, navijači su nedavno protestovali u Bukureštu jer im, kako tvrde, uskraćuje "slobodu izražavanja".

(Beta)