Zvanično: Luka Jović najmlađi igrač derbija ikada!

Autor mondo.rs

Fudbaler Crvene zvezde najmlađi je akter "večitih derbija".

Hrabar potez trenera Crvene zvezde doveo je do novog rekorda.

Naime, Luka Jović, napadač crveno-belih, kao što je MONDO i najavio, dobio je ulogu startera u 147. "večitom derbiju" između Partizana i Crvene zvezde, pa je tako čuveno fudbalsko rivalstvo dobilo novog rekordera u kategoriji - najmlađi akter.

Jović će osetiti čari utakmice sa najvećim rivalom sa svega 16 godina, devet meseci i 25 dana!

On je rođen 23. decembra 1997. godine, a 877 nedelja, odnosno 6.143 dana postao je učesnik najveće utakmice srpskog fudbala i, prema mnogim mišljenjima, najvatrenijeg derbija na planeti.

Prethodno, rekord je držao legendarni Dejan Stanković, koji je prvu utakmicu protiv Partuzana odigrao sa 17 godina i šest meseci.

Pratite 147. "večiti derbi" UŽIVO na MONDU.

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Ljutica Bogdan

Terziceva posla da bi ga menadzeri i klubovi videli, sve je jasno stavlja svoj menadzerski interes ispred rezultata... Malac je ove sezone prerano ubacen u vatru, jos nema 17 godina... mogu da mislim kako mu tuce srce

klavire_prevozi_ostoja

@Ljutica Bogdan Realno...vidi se da zna da igra fudbal i da je talentovn, ali mislim da mu je prerano nametnut pritisak..On treba da ulazi u igru u 75-80 minutu i da tako gradi kilometrazu..Protiv Vozdovca je promasio zicer za pobedu, protiv Partizana 2 stopostotne sanse, ne zato sto ne zna, nego kao da se uplasio golova..Ne sumnjam da ce od njega biti dobar igrac, ali ipak sve u svoje vreme..Mada, tuzno je sto je on najblje resenje u napadu, bolji je od Despotovica :D

@Ljutica Bogdan Ma stvar je u tome sto je Rakic usao.. ali Terzic je rekao svoje... Lalatovic sproveo.. i nije nas mali kostao pobede on je omasio ono sto se masi jednom ili dvaput u karijeri ali to je krivica Terzica i Lalatovica mali mora jos jedno 3-4 godine da pegla.. ali sta da se prica po ugovoru sa Zahavijem Malac mora da ima minimum 60. minuta na derbiju... to su potpisali pre mesec dana