Priča o povratku Aleksandra Lukovića u Crvenu zvezdu, bez preterivanja, traje godinama. Prve glasine pojavile su se još leta 2011, a u poslednja dva prelazna roka se ta ideja čak činila realnom, međutim, do saradnje nije došlo.

Prekaljenom štoperu, po potrebi i levom beku, letos je istekao ugovor sa Zenitom, ali ni to nije bilo dovoljno da ga zvanično spoji sa klubom u kome se afirmisao, igrajući od 2002. do 2006. godine.

Možda se "kockice" konačno poklope u januaru.

"Luković trenira sa nama i pokazao je veliku želju da se vrati u Zvezdu. Nadam se da će naći zajednički jezik sa upravom kluba", odgovorio je Nenad Lalatović na konferenciji za novinare pred duel sa Donjim Sremom (subota, 18.00).

Iako Zvezda ne oskudeva u defanzivcima, Lukovićev bi svojim kvalitetom i iskustvom sigurno bio od velike pomoći. Ipak, na "Marakani" nisu u poziciji da gomilaju igrače.

"Treba sačekati polusezonu, da vidimo ko će ostati, a ko otići", dodao je šef stručnog štaba crveno-belih.

Njegov tim posle devet odigranih kola zauzima treće mesto na tabeli Superlige, sa četiri boda manje i utakmicom više od vodećeg Partizana.

Aleksandar Luković upravo je proslavio 32. rođendan. Za reprezentaciju Srbije nastupio je 28 puta i bio učesnik Mundijala u Južnoj Africi 2010.