Žoze Murinjo smatra da fudbaleri u Velikoj Britaniji zaslužuju posebno poštovanje, pošto igraju utakmice i tokom praznika, kada je zimska pauza u ostalim ligama.

Čelsi će u petak od 13.45 časova igrati protiv Vest Hema i to će im biti druga od četiri utakmice za ukupno 11 dana.

"Nije važno da li ste Englez ili niste, ali morate da poštujete fudbalere u ovoj zemlji. Trenutno, nemački fudbaleri uživaju na plaži, Španci se sunčaju na Maldivima, svi su na odmoru. Ali, ovde igrate 22. decembra, igrate na 'boksing dej', pa 28. decembra i 1. januara... Mislim da zbog toga svi moraju da poštuju fudbalere", rekao je Murinjo.

On je rekao da se gustom rasporedu raduju navijači, ali i pokazaju respekt.

"Navijači širom zemlje iskazuju poštovanje, pošto su svi stadioni za praznike rasprodati", dodao je menadžer Čelsija.

Čelsi je u ponedeljak pobedio Stouk sa 2:0 i zadržao tri boda prednosti nad Mančester sitijem, 28. decembra igraće protiv Sautemptona, a 1. januara protiv Totenhema.

U najjačim evropskim ligama trenutno je pauza - španski šampionat nastaviće se 3. januara, italijanska Serija A tri dana kasnije, a Bundesliga startovaće 30. januara.