I druga utakmica 19. kola Premijer lige, poslednjeg u 2014. godini, završena je bez pobednika.

Posle Totenhema i Mančester junajteda, nerešeno su odigrali Sautempton i Čelsi - 1:1.

"Sveci" su poveli u 17. minutu golom Manea na asistenciju Dušana Tadića, a izjednačio je Eden Azar u nadoknadi prvog poluvremena, na dodavanje Seska Fabregasa.

Špancu je to bila 13. asistencija ove sezone i već je dostigao cifru koju je na kraju prošle sezone imao Stiven Džerard kao najbolji asistent lige.

Izjednačujući pogodak Čelsija usledio je posle prvog udarca "plavaca" u okvir gola, ali su u drugom poluvremenu gosti bili mnogo opasniji. Konstantno su napadali i delovalo je da će kad-tad postići pogodak, međutim, domaći fudbaleri su se sigurno branili i uspeli da sačuvaju veliki bod. Nisu poklekli ni kada je zbog drugog žutog kartona isključen Morgan Šnajderlin u 88. minutu.

Čelsi je ovim remijem sačuvao prvo mesto, ali Mančester siti, koji je na poluvremenu vodio protiv Barnlija 2:0, ima priliku da pobedom priđe na bod manje od lidera.

Tandem srpskih reprezentativaca u londonskom klubu, Branislav Ivanović i Nemanja Matić, odigrali su ceo meč, dok je na suprotnoj strani Dušan Tadić zamenjen u 58. minutu.

Prvog dana iduće godine i jedne i druge očekuju teški dueli. Čelsi će igrati protiv Totenhema u gostima, a Sautempton će biti domaćin Arsenalu.