Roma je zastala u Rimu, a Juventus u Napulju osvojio tri boda i osamio se na prvom mestu tabele.

NAPOLI - JUVENTUS 1:3 (0:1)

Gonzalo Iguain imao je veliku priliku da u četvrtom minutu nadoknade, pri vođstvo Torineza 2:1, izjednači i ostavi bar bod domaćinu. Međutim, posle solo prodora šutirao je sa leve ivice peterca i iznudio samo korner.

Odmah posle prekida, Juventus je krenuo u kontru, Alvaro Morata je pronašao Artura Vidala, a on sa oko 20 metara poslao loptu pod prečku, "pocepavši" mrežu i nade Napolitanaca da će biti nerešeno.

VideoArturo Vidal

Tim pogotkom potvrđena je prva pobeda "Stare dame" na San Paolu od septembra 2000. godine. Golove za crno-bele postigli su i Pol Pogba u 29. minutu i Martin Kaseres u 69, na asistenciju Andree Pirla iz slobodnog udarca (možda i iz ofsajda).

Napoli je izjednačio na 1:1 u 64. minutu (strelac Migel Britos), pa i na 2:2, s tim da je arbitar Paolo Taljavento drugi gol domaćina poništio zbog faula na golmanu Đanluiđiju Bufonu.

Iskusni čuvar mreže među prvima je potrčao ka centru čim je Taljavento označio kraj utakmice. Velika radost zbog pobede na teškom gostovanju pokazala je koliko je Torinezima stalo do pobede.

Sa nove tri boda, ostaće sami na čelu tabele, sa tri boda više od prvog pratioca - Rome. Napoli je četvrti, sa istim brojem bodova kao petoplasirana Sampdorija Siniše Mihajlovića, sa bodom zaostatka za trećeplasiranim Laciom. To, treće mesto vodi na kraju sezone u kvalifikacije za Ligu šampiona.