Reprezentativci Obale Slonovače pre početka Afričkog kupa nacija u Ekvatorijalnoj Gvineji najavljivali su napad na trofej. Posle dva kola u Grupi D, tim Erva Renara ima dva boda,

Posle podele bodova u duelu sa Gvinejom (1:1), "slonovi" su remizirali i sa selekcijom Malija 1:1. A, isti rezultat bio je u duelu između Kameruna i Malija.

Dakle, sve četiri utakmice u Grupi D završene su bez pobednika istim rezultatom, što može da dovede i do žreba nakon mečeva trećeg kola, ako se i ti susreti završe nerešeno istim rezultatom.

Mali je poveo vrlo lepim golom Bakarija Sakoa. Vezni fudbaler Vulverhemptona spremno je dočekao centaršut sa desne strane i efektnim volejom pogodio cilj već u sedmom minutu.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, čitavih 80 minuta kada je konačno Obala Slonovače uspela da probije "bunker" protivnika i stigne do izjednačenja. Maks Alan Žradel je dobio loptu kao na tacni na penaltiku i nije mu bilo teško odatle da postigne pogodak.