Kapiten mlade fudbalske reprezentacije SCG, Danko Lazović neće nastupati za plave na Evropskom prvenstvu koje se igra sledeće godine, prenosi beogradski "Sport".

Disciplinska komisija UEFA izrekla je Lazoviću kaznu od pet mečeva neigranja zbog isključenja i nesportskog ponašanja na prvoj utakmici baraža za EP protiv Hrvatske, koju je SCG dobila u Beogradu sa 3:1.

Kao najveći Lazovićev greh, UEFA je navela to što je igrač Leverkuzena nakon dobijanja crvenog kartona prisklonio čelo na glavu pomoćnog arbitra, Austrijanca Vojčiha Gorgona.

Kapiten plavih nada je već odradio jedan meč suspenzije, pošto ga u revanšu sa Hrvatima u Velikoj Gorici nije bio u sastavu, ali ostaje pitanje da li će ga selektor Okuka zvati na EP, jer na kontinentalnom šampionatu jedna selekcija može da odigra maksimalno pet utakmica (tri u grupi, polufinale i finale).

Pored Lazovića, UEFA je kaznila i pomoćnog trenera plavih Dragan Vujovića sa tri meča, takodje zbog isključenja na susretu sa Hrvatima u Beogradu.

(MONDO, foto MN Press)