"Gonzalo, jedan od nas" uzvikivali su navijači Napolija leta 2013, kada je Iguain iz madridskog Reala stigao u Napulj.

Otpisani "kralj" pronašao je novi dom i od tada je u dve i po sezone dao 55 golova za Napoli.

Poslednja dva "pala" su u subotu uveče na San Paolu i njima je Napoli stigao prvo do vođstva od 2:1, a potom i konačnih 3:1 protiv neugodnog Sasuola.

Tako je Napoli posle nekompletnog 20. kola Serije A došao do četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter, koji je nekoliko sati ranije remizirao sa Atalantom. Ništa nije rešeno, ali to je svakako korak ka "skudetu", koji u vitrine Napolija nije ušao još od 1990.

Ne treba, naravno, izgubiti iz vida ni branioca trona, Juventus, koji prvi put ove sezone može da se nađe na drugom mestu, ako u nedelju bude slavio u Udinama...

Subotnji meč na San Paolu počeo je šokantnim golom, praktično na zagrevanju. Igrao se treći minut kada je još jedan bivši "kraljević" Raul Albiol neoprezno startovao na Sansonea, a sudija opravdano pokazao na "belu tačku"...

Da će ovo biti veče bivših igrača Reala nagovestio je Hoze Kaljehon, koji je u 19. minutu izjednačio na 1:1. Insinje je odradio pola posla, a Španac odlično pratio akciju i glavom iz nepovoljnog ugla doneo navijačima veliko slavlje.

I vodeći gol pao je iz slične situacije, u 42. minutu. Po levoj strani probio je Marek Hamšik, a Iguain sa peterca uputio neodbranjiv šut - 2:1.

U drugom poluvremenu igralo se žestoko, a oba tima po jednom su protestovala zbog nedosuđenog penala, iako nije bilo namernog igranja rukom ni u jednom slučaju.

A, u 93. minutu ponovo je proradio Iguain! Drugim golom, ukupno 20. na isto toliko ligaških utakmica, potvrdio je da je ove sezone najbolji strelac Serije A i postavio konačan rezultat - 3:1.

Napolitancima je to bila četvrta uzastopna pobeda, dok je Sasuolo izgubio posle pet "pozitivnih" kola i u nedelju bi mogao da sklizne sa respektabilne, šeste pozicije na tabeli.