Napoli čuva vrh, Inter sve više zaostaje!

To je bio najvažniji zaključak posle popodnevnog programa 21. kola Serije A, čija "kruna" je bio duel Juventusa i Rome od 20.45 časova - 1:0.

Lider Serije A nastavlja sa sjajnim partijama. Gonzalo Iguain nastavio je golgetersku seriju, a Napoli kao gost savladao Sampdoriju (2:4) i upisao petu uzastopnu pobedu u prvenstvu, odnosno osmu u poslednjih 10 kola.

Napolitanci su do sigurne prednosti stigli za manje od 20 minuta. Fenomenalni Iguain je svojim 21. ligaškim pogotkom (najbliži pratioci su mu Eder sa 12 i Dibala sa 11!) načeo Sampu, a Lorenco Insinje sa 11 metara duplirao vođstvo.

Iguain je mogao do gola već u četvrtom minutu, ali se obrukao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Vivijanom.

Sampdorija se u finišu prvog poluvremena vratila u igru posle sjajne akcije, čiji začetnik je bio Karlos Karbonero. Njegov centaršut je propustio Eder, lopta je stigla do usamljenog Hoakina Koree i bilo je to 1:2.

Edgar Bareto bio je apsolutni tragičar prvog poluvremena, jer je izgubio loptu kod gola Iguaina i skrivio penal za 0:2. U 55. minutu ga je zamenio Riki Alvarez, koji je tako upisao povratnički debi u Seriji A.

I baš od tog trenutka, kola su za domaće definitivno krenula nizbrdo. Matija Kasani zaradio je drugi žuti karton, a Napoli iskoristio brojčanu prednost već u sledećem napadu preko Mareka Hamšika. Slovaku je to bio četvrti gol u poslednjih pet utakmica.

Eder je glavom posle kornera smanjio na 2:3, čemu je lošom reakcijom kumovao i golman Reina, ali je Dris Mertens posle dve propuštene prilike Iguaina stavio tačku na ovu uzbudljivu utakmicu.

Napoli ostaje na "plus dva" u odnosu na Juventus, dok treću poziciju sa po šest bodova manje dele Fiorentina i Inter, tako da polako može da počne da se priča o trci dva tima za "skudeto".

Dok je Fiorentina preko Iličića i Rodrigeza relativno lako savladala Torino, Inter je u nedelju zabeležio novi kiks i to na stadionu Đuzepe Meaca protiv Karpija - 1:1!

Debitant u Seriji A hrabro je izašao na teren, na kome je Inter izgubio prethodna dva meča, od Lacija i Sasuola.

Veliku priliku fudbaleri Karpija imali su u 19. minutu, kada je Nigerijac Džeri Mbakogu šutirao pravo u dobro postavljenog Samira Handanoviča. Uzvratio je sedam minuta kasnije Rodrigo Palasio, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Tim Roberta Manćinija poveo je uz mnogo sreće. Ivan Perišić je šutirao u 39. minutu, lopta se odbila na nogu Palasiju, koji je konačno prekinuo post i dao tek prvi gol ove sezone.

Imali su fudbaleri Intera dvadesetak šuteva, mislili da će DEVETI PUT(!) ove sezone trijumfovati minimalnim rezultatom, ali gosti uprkos isključenju Pašutija u 83. minutu nisu odustali i to im se isplatilo u sudijskoj nadoknadi vremena.

Kevin Lazanja je u protivnapadu "3 na 4" prihvatio dodavanje Bjanka i poslao odmeren udarac kroz noge svom čuvaru i pored Handanovića - 1:1!

Karpiju će ovaj remi više poslužiti kao podsticaj u nastavku borbe za opstanak, pošto čak i sa bodom sa "Meace" ostaje u zoni ispadanja, sa pet bodova manje od Sampdorije, kao prve ekipe koja se nalazi "iznad crte".

Na Olimpiku je Lacio neočekivano gubio od Kjeva, ali je u nastavku iskoristio igrača više i za samo šest minuta došao do preokreta, kasnije i do ubedljivih 4:1.

Palermo je na svom stadionu upisao bodove protiv Udinezea, u duelu Sasuola i Bolonje radovali su se gosti, dok su Verona i Đenova podelili bodove.