![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Fudbalski savezi Velsa, Škotske i Engleske zatražili su posebnu dozvolu od FIFA kako bi u mečevima kvalifikacija za Svetsko prvenstvo (Vels protiv Srbije, a Engleska i Škotska igraju međusobno) poneli "cvet maka" kojim se obeležava sećanje na vojnike poginule u Drugom svetskom ratu.
Međutim, pošto je Svetska fudbalska organizacija "pripretila", čak se spekulisalo da bi mogli i da oduzimaju bodove zbog "političke poruke", prvi su odustali Velšani.
Fudbalska asocijacija Velsa je ovog četvrtka objavila da njihovi fudbaleri neće poneti "poppy" u subotu protiv reprezentacije Srbije u Kardifu.
"Želeli smo da odamo poštu onima koji su boreći se za ovu zemlju izgubili život, ali moramo isto tako da poštujemo i pravila FIFA. Nakon dugih razgovora i savetovanjima odlučili smo da ne nosimo cvet maka u utakmici protiv Srbije. Ne želimo da budemo kažnjeni, novčano ili bodovno, i naći ćemo drugi način da izrazimo zahvalnost nastradalima", poručili su Velšani.
Za sada nije poznato šta će uraditi Englezi i Škoti koji su bili prilični "tvrdi" prema FIFA prethodnih dana, pa su reagovali i političari ove zemlje.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću