Spartak Subotica tandem napadaca Mudrinski i Purovic.html

Tandem Spartaka - Purović i Mudrinski

Autor mondo.rs

Spartak iz Subotice slavio u "generalki" pred nastavak Superlige.

Purović i Mudrinski Izvor: MN Press

Superligaš iz Subotice pobedom je završio pripreme za nastavak sezone u Superligi, pošto su poslednjeg dana na Ohridu bili bolji od Krupe (2:1), a posebno se istakao tandem napadača.

Ognjen Mudrinski (25) i Milan Purović (31), bivši fudbaleri Crvene zvezde, postigli su po jedan gol u drugom poluvremenu i "režirali" preokret Spartaka protiv četvrtoplasirane ekipe prvenstva Bosne i Hercegovine.

Krupa je vodila od 42. minuta golom Milutinovića, ali je prvo Mudrinski pogodio u 75. minutu, da bi Milan Purović zatresao mrežu malo pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Trener Andrej Černišov je na ovoj poslednjoj kontrolnoj utakmici isprobao i najmlađe igrače koje je poveo na pripreme, ali su na kraju presudili iskusni superligaški igrači.

Subotičani ovog popodneva kreću put Subotice, a prvi naredni trening zakazan je za ponedeljak.

Spartak je prvi deo sezone završio na osmoj poziciji, pa da bi potvrdili "plej-of" biće im potrebno da ponove dobre partije sa početka 2016/17 kada su bili u odličnom ritmu.