Bajern Minhen posle 20. kola Bundeslige ima sedam bodova više od drugoplasiranog Lapciga, 14 od trećeplasiranog Ajntraht Frankfurta, a 15 od trećeplasirane Borusije Dortmund. I to, iako su Bavarci tek golovima u poslednjim trenucima utakmice došli do pobede protiv Ingloštata u gostima - 2:0.

Domaćin se odlično branio i bio nadomak osvajanja prvog boda protiv Bajerna u istoriji. Držali su se sve do finiša, ali ih je onda slomio Arturo Vidal golom u 90. minutu, a "overio" Arjen Roben u nadoknadi.

Lajpcig je doživeo drugu uzastopnu pobedu. Najprije od Borusije u Dortmundu, a u subotu na domaćem terenu od Hamburga i to ubedljivih 0:3. U prvom poluvremenu HSV je nakon dva kornera dao dva gola.

Najprije je Papadopulos ostao sam i pogodio za vođstvo 1:0. Domaći igrači gledali su jedan u drugog u neverici kako je "devetka" gostiju ostao bez čuvara. Igrao se 18. minut.

Šest minuta kasnije ponovo kroner za goste i ponovo pogodak. Ovaj put strelac je bio Valas.

Konačnih 3:0 za tim Filipa Kostića, koji je odigrao 83 minuta, postavio je Hant u sudijskoj nadoknadi. Ovom pobedom HSV je pobegao iz opasne zone. Sada su iza njih Verder, Ingolštat i Darmštat.

Poslednjeplasirani Darmštat je pobedio Borusiju iz Dortmunda na domaćem terenu 2:1 i tako došao do tek 12. boda.

Za Borusiju je na ovom meču u Bundesligi debitovao mladi štopet Dženis Burnić. Reč je o momku koji ima samo 18 godina, a poreklom je iz Bosne i Hercegovine.  Prošao je sve mlađe selekcije Nemačke, ali je nedavno izjavio da bi vole da zaigra u dresu reprezentacije BiH.

Bajer Leverkuzen je bio ubjedljiv protiv Ajntrahta - 3:0. Dva gola za tim koji do kraja sezone zbog suspenzije ne može da računa na jednog od najboljih igrača, Čalhanoglua, postigao je Ćićarito Ernandez.