Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

Maskerano i Nejmar upisali prvence, Barsa šesticu

Lagana pobeda Katalonaca za novo preuzimanje prvog mesta od Real Madrida.

Fudbaleri Barselone produžili su niz bez poraza u Primeri na 18 utakmica. U 25. kolu prvenstva Španije bez mnogo muke savladali su Sporting iz Hihona na svom stadionu ubedljivih 6:1 (3:1).

Prvo uživajte u golovima, a onda pročitajte izveštaj i neke zanimljive statističke podatke:

golovi
Izvor: YouTube

Seriju golova otvorio je Lionel Mesi u 9. minutu, posle asistencije Havijera Maskerana. Glavom je lobovao istrčalog Pihua Kueljara i omogućio saigraču iz defanzive da upiše svoju prvu ligašku asistenciju u 187 nastupa za Barselonu.

Bio je to Mesijev 21. gol ove sezone u Primeri, a 36. u isto toliko utakmica računajući sva takmičenja. Ujedno, Argentinac je postao jedini igrač u španskom prvenstvu ove sezone koji je golove postizao levom nogom, desnom nogom, glavom, iz penala i iz slobodnog udarca!

Na 2:0 povisio je Huan Rodrigez autogolom u 11. minutu. Nespretno je reagovao defanzivac gostiju posle šuta Luisa Suareza, a lopta čak i nije išla u okvir gola.

Uspeli su gosti posle lepe akcije da smanje razliku u 21. minutu, kada je Karlos Kastro u mrežu poslao loptu koja se odbila od stative, ali je do odlaska na odmor Luis Suarez vratio na "plus dva". Učinio je Urugvajac to u 27. minutu iz sjajnog voleja, što je bio njegov ukupno sedmi gol u četiri utakmice protiv Sportinga iz Hihona.

Ubrzo po povratku sa odmora, u 49. minutu, Pako Alkaser je rutinski završio dodavanje Lionela Mesija posle ukradene lopte protivničkoj odbrani, a u 65. je Nejmar iz slobodnog udarca postigao svoj prvi pogodak ove sezone na stadionu Kamp Nou.

Tačku na utakmicu stavio je Ivan Rakitić u 87. minutu, posle lepe akcije sa Serhijom Robertom.

Barselona je ovom pobedom ponovo preuzela vodeću poziciju od Real Marida, ali pored dva boda više, ima i dve utakmice više. Sporting je ostao u zoni ispadanja.

Ubedljivo veče imali su i fudbaleri Viljareala, koji su u gostima savladali Osasunu 4:1.