Crvena zvezda - Mladost, Kup Srbije
Foto: MN Press

Bivši đak Crvene zvezde vratio se letos u matični klub iz holandskog PSV Ajndhovena sa namerom da konačno ozbiljno zakorači na profesionalnu scenu, međutim, Miodrag Božović tek na kašičicu ukazuje šansu Andriji Lukoviću.

Svega 83 minuta u pet superligaških nastupa upisao je 22-godišnji vezista, dok u Kupu ima maksimalan učinak - od početka do kraja igrao je i protiv BSK Borče i protiv ČSK Čelareva.

"Nadam se da ću kroz utakmice u Kupu obezbediti veću minutažu i u prvenstvu. Sada nam je raspored veoma gust, igramo u ritmu sreda pa subota i pretpostavljam da će više igrača koji nisu ostvarili veću minutažu dobiti šansu. Na šefu je da odluči ko će igrati, ja treniram maksimalno, dajem sto odsto sebe kao da ću igrati svaku utakmicu. Dokle god Zvezdi ide dobro ne žalim se", izjavio je Luković za klupski sajt.

Crveno-beli će u sredu u četvrtfinalu Kupa Srbije igrati na svom stadionu protiv Mladosti iz Lučana (19 časova, TV Arena Sport).

"Od starta ove sezone imamo jasan cilj pred sobom, a to je osvajanje 'duple krune'. Želimo da nakon pet godina osvojimo ponovo pehar Kupa. Prva naredna prepreka na tom putu nas očekuje sada u sredu. Naporno se pripremamo za meč, znamo da je Mladost ozbiljan rival. Već su obezbedili plasman u plej-of i sigurno nam neće biti lako, ali ni u jednom trenutku ne sumnjam u svoju ekipu. Razmišljamo samo o plasmanu u polufinale".

Mladi vezista je u prošlosti igrao za prvi tim Rada, međutim, samo jednom se susreo sa Lučancima.

"Prva utakmica protiv Mladosti bila mi je ove sezone na 'Marakani' kada smo remizirali rezultatom 2:2. Ranije nisam imao prilike da igram protiv njih, bili su u drugoj ligi kada sam nastupao za Rad. Sada dobro poznajem njihovu ekipu i siguran sam da će duel u sredu biti uzbudljiv i da će svi koji dođu na 'Marakanu' uživati u atraktivnom i lepom fudbalu", priželjkuje Luković.