Junajted možda ima "novog Gigsa", ali već ima i tri KIKSA!

Rival crno-belih u Ligi Evrope "usporio" nakon dobre premijere protiv Čelsija. Još jedna loša partija Junajteda.

Mančester junajted je na "otvaranju" sezone ostvario veliku pobedu protiv Čelsija (4:0), ali u naredne tri utakmice osvojio je samo dva boda!

Posle remija sa Vulverhemptonom i poraza od Kristal palasa, fudbaleri menadžera Ole Gunara Solskjera nisu uspeli da pobede ni Sautempton, pa se uprkos vođstvu iz 10. minuta preko Danijela Džejmsa - sa "Sent Merisa" vraćaju samo sa bodom u džepu.

Osim sjajne igre "novog Gigsa", nije bilo mnogo toga pohvalnog u timu Junajteda, a to se pre svega odnosi na odbranu, koja opet nije sačuvala na mrežu.

Takođe, nije blistao ni Pol Pogba koji je ponovo delovao "odsutno" na terenu.

SAUTEMPTON - JUNAJTED 1:1 (0:1)

Da se radi o velikom potencijalu vidi se na prvi pogled, Danijel Džejms je u 10. minutu na prelep način postigao svoj već treći gol u dresu Junajteda, a već sada se može reći da njegov udarac "u rašlje" postaje njegov "trejdmark" potez.

Zanimljivo je da je na poslednja 22 meča za Svonsi u Čempionšipu isto dao tri gola...

Nemanja Matić odigrao je danas PRVI meč za Junajted u novoj sezoni kada je ušao u drugom poluvremenu umesto Huana Mate.

"Sveci" nisu briljirali na polovini Junajteda, ali su ipak došli do izjednačenja u 58. minutu posle združene loše reakcije De Hee i Lindelefa.

Na centaršut se postavio Vestergard za svoj prvi gol u dresu Sautemptona.

Neopreznost mladog austrijskog fudbalera Kevina Dansa - drugi žuti karton zbog nepotrebnog start - naterala je Sautempton da se do kraja utakmice grčevito brani sa desetoricom, ali je odbrana izdržala sve udare do kraja.

SAUTEMPTON: Gan - Soareš, Bednarek, Vestergard, Danso - Hejbjerg, Romeu, Vard-Praus, Bufal (od 72. Armstrong) - Adams (od 62. Long) i Ings (od 77. Jošida).

JUNAJTED: De Hea - Van Bisaka, Lindelef, Megvajer, Jang - Mektominej (od 82. Grinvud), Pogba - Pereira (od 68. Lingard), Mata (od 68. Matić), Džejms i Rašford.