Prva pobeda Novosađana - Proleter slavio u Inđiji

Crveno-beli uspeli su da upišu prvi trijumf u sezoni u sedmom kolu Superlige Srbije.

Fudbaleri novosadskog Proletera slavili su u sedmom kolu domaćeg prvenstva Inđiju na gostujućem terenu rezultatom 2:1 i tako upisali prvu pobedu u sezoni.

U egal-utakmici, gosti su uspeli da dođu do važnih bodova, a već u četvrtom minutu su stekli prednost pogotkom sa penala. Siguran izvođač bio je iskusni Slobodan Novaković, a nakon gola nije bilo većih prilika sve do 35. minuta kada je domaći tim izjednačio.

Gol za zeleno-bele postigao je Vladan Milosavljev i odveo svoj tim na pauzu sa zadovoljavajućim rezultatom.

U drugom delu igre nastavila se ujednačena igra s obe strane, nije bilo mnogo izglednih situacija, a konačni rezultat postavio je Branislav Jovanović u 70. minutu.

Ova pobeda mnogo znači gostima, vraća ih "u život" nakon nešto sporijeg početka sezone, ali i dalje ostaju u donjem delu tabele, na deobi 12. mesta, sa pet bodova iz sedam odigranih susreta.

Inđija je u nešto boljoj situaciji uprkos porazu, i dalje su deveti sa sedam poena, ali imaju utakmicu više od Rada koji zaostaje jedan bod za njima.