Kolarov glavni akter "Derbija dela kapitale"

Srpski kapiten Aleksandar Kolarov bio je najzapaženiji igrač na "Olimpiku" u 173. izdanju rimskog derbija - 1:1 (0:1). Pogledajte rezultate kompletnog kola.

Aleksandar Kolarov, jedini aktivni fudbaler u istoriji "večnog grada" koji je branio boje Lacija i Rome u 90 godina dugoj istoriji rimskog "Derbija dela kapitale", bio je ključna figura u 173. međusobnom okršaju "romanista" i "lacijala".

Kapiten reprezentacije Srbije sigurno je izveo jedanaesterac u 16. minutu za vođstvo Rome, a u drugom poluvremenu bio i direktan krivac za izjednačujući pogodak "nebeskoplavih" u podeli bodova.

LACIO - ROMA 1:1 (0:1)

Penal za Romu je "skrivio" srpski reprezentativac iz Lacija, Sergej Milinković Savić, kojeg je pogodila lopta u ruku nakon udarca kapitena Bosne i Hercegovine Edina Džeke, što prema novim pravilima nije ostavilo dilemu sudiji Marku Gvidu.

Bio je to drugi pogodak Kolarova ove sezone posle projektila iz slobodnog udarca protiv Đenove (3:3).

Iako to rezultat ne sugeriše, "prštalo" je na "Olimpiku u nedeljnom dvoboju drugog kola Serije A.

DERBI DELA KAPITALE

- Prvi derbi odigran 8. decembra 1929, Roma slavila 1:0, - Ukupno odigrano 173 derbija, Roma 65 pobjeda, 62 remija, Lacio slavio 46 puta, gol razlika 216:170, - Najviše odigranih derbija: Frančesko Toti (44), - Najviše postignutih golova u derbijima: Frančesko Toti (11), - Najviše golova na jednom derbiju: Vinćenco Montela (4), - Od aktivnih igrača Aleksandar Kolarov jedini koji je igrao za oba rimska kluba.

"Lacijali" su već u trećem minutu pogodili stativu, tačnije Lukas Leiva, potom je dva minuta kasnije uzvratio Nikolo Zaniolo pogovši stativu udarcem sa 18 metara.

Stativa Rome se još dva puta tresla u prvom poluvremenu posle udarca Ćire Imobilea, a potom i Hoakina Koree, dok je i na drugoj strani golmana Tomasa Strakošu takođe još jednom spašavao okvir gola nakon novog udarca Zaniola.

U nastavku meča, izabranici Simonea Inzagija su bili nešto angažovaniji i agilniji prema golu Rome, ali se do 59. minuta rezultat nije menjao.

Tada se poigravao Kolarov na 30-ak metara od gola Rome, Milinković Savić mu je oduzeo loptu i uposilio Ćira Imobilea, a napadač Lacija u mat-poziciju doveo Luisa Alberta.

A iz takvih situacija ni mnogo lošiji fudbaleri od španskog veziste ne bi promašili - 1:1.

Golman Rome Pau Lopez potom je nekoliko puta sprečio potpuni preokret Lacija, a posebno je impresivna bila njegova odbrana u 64. minutu kada je šutirao Hoakin Korea sa pet, šest metara!

A kad bi čak i Španac bio savladan, onda bi se u korist "bordo" tima isprečio okvir gola.

Pet minuta pre kraja, po četvrti put u derbiju Rima, okvir gola je spasio "vučicu" poraza nakon što je Marko Parolo uzdrmao prečku! Zatresli su "lacijali" doduše mrežu u sudijskoj nadoknadi, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Sastavi

Lacio (3-5-2): Strakoša, Aćerbi, Radu, Luiz Felipe, Milinković - Savić, Leiva, Lacari, Lulić, Korea, Imobile, Luis Alberto. Trener: Simone Inzagi

Roma (4-2-3-1): Pau Lopez, Klajvert, Manćini, Facio, Kolarov, Pelegrini, Kristante, Under, Zaniolo, Florenci, Džeko. Trener: Paolo Fonseka

Juventus - Napoli 4:3 (2:0)
/Danilo 16, Iguain 19, Ronaldo 62, Kulibali 90+2 autogol - Manolas 66, Lozano 68, Di Lorenco 81/

TABELA: Inter 6, Juventus 6, Torino 6, Lacio 4, Đenova 4, Bolonja 4, Verona 4, Sasuolo 3, Parma 3, Napoli 3, Atalanta 3, Breša 3, Milan 3, Udineze 3, Roma 2, Fiorentina 0, SPAL 0, Kaljari 0, Leće 0, Sampdorija 0.

Exotic Highlights@ExoticHighligh1

Kolarov scores to give AS Roma the 1-0 lead!

Iako to rezultat ne sugeriše, "prštalo" je na "Olimpiku u nedjeljnom dvoboju drugog kola Serije A.

- Prvi derbi odigran 8. decembra 1929, Roma slavila 1:0,

- Ukupno odigrano 173 derbija, Roma 65 pobjeda, 62 remija, Lacio slavio 46 puta, gol razlika 216:170, - Najviše odigranih derbija: Frančesko Toti (44),

- Najviše postignutih golova u derbijima: Frančesko Toti (11),

- Najviše golova na jednom derbiju: Vinćenco Montela (4),

- Od aktivnih igrača Aleksandar Kolarov jedini koji je igrao za oba rimska kluba.

Stativa Rome se još dva puta tresla u prvom poluvremenu poslije udarca Ćire Imobilea, a potom i Hoakina Koree, dok je i na drugoj strani golmana Tomasa Strakošu takođe još jednom spašavao okvir gola nakon novog udarca Zaniola.

U nastavku meča, izabranici Simonea Inzagija su bili nešto angažovaniji i agilniji prema golu Rome, ali se do 59. minuta rezultat nije mijenjao.

Tada se poigravao Kolarov na 30-ak metara od gola Rome, Milinković Savić mu je oduzeo loptu i uposilio Ćira Imobilea, a napadač Lacija u mat-poziciju doveo Luisa Alberta.