Ronaldova ČETIRI gola, a čak OSAM u Sautemptonu, ŠEST u Elbasanu...

Portugalski as ponovo u centru pažnje. Šokantan početak Engleza, pa goleada, kojih je bilo nekoliko ove večeri širom Evrope.

CRISTIANO RONALDO Kristijano Ronaldo, fudbaler Portugalije, na utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Srbije, na stadionu Rajko Mitic. Beograd, 07.09.2019. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Srbija, Portugalija

Dileme više nema - evropski šampion je uhvatio zalet.

Posle dva remija na startu kvalifikacija za EURO 2020, protiv Ukrajine (0:0) i Srbije (1:1), Portugal je prvo pregazio "orlove" u Beogradu (4:2), a onda i Litvance u Viljnusu (5:1).

I opet je u centru pažnje bio Kristijano Ronaldo.

Doduše, ovaj put ne zbog slikanja sa sinom Nemanje Matića i njegovim drugarom, već zbog čak ČETIRI gola za svoju reprezentaciju, što je ukupno pet u pomenute dve utakmice.

Ronadlo je načeo Litvance iz penala u 7. minutu, ali je posle kornera u 28. izjednačio Andriuskevičijus. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, rodila se tada nada da bi Srbija - koja je savladala Luksemburg u gostima - ponovo mogla da se vrati u igru za jedno od prva dva mesta u grupi, ali je onda usledio juriš gostiju...

Ronaldo je dosad postigao 93 gola za reprezentaciju Portugala, osam puta je upisao het-trik, a dao je golove u 40 različitih država.

Napadač Juventusa bio je precizan ponovo u 62, pa 65. i 76. minutu, posle čega je zamenjen, a tačku na "petardu" Portugala stavio je Karvaljo golom u nadoknadi.

Goleada je viđena i u Engleskoj, gde je domaća selekcija u Sautemptonu savladala reprezentaciju takozvanog Kosova, koje je povelo već u prvom minutu, ali zatim do poluvremena primilo čak PET golova. Na kraju, Engleska - "Kosovo" 5:3.

Englezima je ovo prvi put da su primili tri gola na domaćem terenu još od 2012. godine, kada ih je na Vembliju savladala Holandija 3:2.

Da im je poraz u Prištini pre nekoliko dana (1:2) bio samo posledica lošeg dana, Česi su pokazali pobedom nad Crnom Gorom u Podgorici - 3:0.

Raspucani su bili i Turci, koji su u gostima pobedili Moldaviju 4:0 i iskoristili kiks Islanda, koji je poražen u Albaniji 2:4, da ostanu "uz rame" Francuskoj.

Svetski prvaci su rutinski odradili posao protiv Andore - 3:0.