Na "Enfildu" trljaju ruke: Opasni Norič srušio šampiona, 3 šuta - 3 gola!

Norič iznenadio Mančester siti, koji će posle 5. kola Premijer lige zaostajati pet bodova za vodećim Liverpulom.

Fudbaleri Noriča pobedili su na svom terenu Mančester siti rezultatom 3:2 (2:1) u poslednjoj današnjoj utakmici petog kola engleske Premijer lige.

Šampion Čempionšipa 2018/19 iznenadio je prvaka Engleske, zatresavši mrežu iz sva tri šuta koja su išla u okvir Edersonovog gola.

Vodili su "kanarinci" 2:0 i 3:1, branili se srčano, često sa svih 11 igrača i tako došli do drugog trijumfa ove sezone.

Prednost im je doneo Keni Meklin, udarcem glavom u 18. minutu, da bi 10 minuta kasnije Tod Kantvel duplirao prednost i šokirao Pepa Gvardiolu, čiji tim je tokom dvonedeljne pauze očigledno ispao iz željenog ritma.

Siti je u 45. minutu smanjio zaostatak preko Serhija Aguera, ali najbolji strelac Premijer lige, Finac Temu Puki, krunisao je početkom drugog dela jednostavnu akciju i opet zadao "građanima" težak zadatak.

Uvođenje Kevina De Brujnea nije naročito pomoglo, jer u kaznenom prostoru Noriča jednostavno nije bilo mesta da lopta prođe do Tima Krula.

Novajlija Rodri u 88. minutu je pronašao put do mreže, ali se ispostavilo da je tim pogotkom samo ublažio poraz. Siti je preko Žezusa i Sterlinga u sudijskoj nadoknadi vremena imao dve polušanse, međutim Krul je oba ta udarca rutinski zaustavio.

Siti je sada drugi na tabeli sa 10 bodova, pet manje od prvoplasiranog Liverpula, a u nedelju će Everton i Arsenal imati šansu da ga sustignu.