"Dvojka" u Torinu posle 102 minuta igre: Inter sam na čelu tabele Serije A!

Izvor mondo.ba

O suđenju mladog arbitra tek će biti reči, ali će fudbaleri Lećea tada već proslaviti prvu pobedu u elitnom rangu od sezone 2011/12.

Treća, sreća!

Ili nije?

Posle dva neprijatna poraza na startu prve sezone u Seriji A posle šest godina provedenih u drugoj i trećoj ligi, fudbaleri Lećea poradovali su se neočekivanoj, možda i nezasluženoj pobedi na gostovanju jednom od lidera na tabeli.

Sve suprotno gostima sa juga, ekipa Valtera Macarija poražena je posle dve pobede ostvarene pred pauzu za UEFA kvalifikacije.

Kada se lopta ponovo zakotrljala u ItalijI: Torino - Leće 1:2 (0:1), tako da će Inter ostati jedini perfektan tim pred 4. kolo narednog vikenda i gradski derbi sa Milanom.

Starter, rezerva, pa...

Reprezentativac Srbije, Saša Lukić, presedeo je utakmicu na klupi za rezerve, nakon što je u pobedi nad Atalantom u Bergamu (2:3) uoči dolaska na pripreme "orlova" odigrao 17 minuta. U prvom kolu protiv Sasuola (2:1) bio je starter.

Sudija Antonio Gvija nije bio naklonjen "bikovima", koji su imali zamerke na njegovo suđenje i tokom susreta i po završetku, koji se otegao upravo zbog VAR drame i iščekivanja eventualnog penala za domaće i prilike da se sačuva bar bod duboko u nadoknadi vremena.

Ali, iako se činilo da ima dovoljno povoda da i drugi put pokaže na belu tačku u šesnaestercu žuto-crvenih, Gvija je u 101. minutu na zaprepašćenje 20-ak hiljada ljudi na tribinama "Olimpika" odmahnuo rukama, pokazao da igra bude nastavljena, a onda i odsvirao kraj.

Pre toga, strelcu jedinog pogotka za Torino, Andrei Belotiju, iz malo poznatih razloga poništen je pogodak iz igre, tako da će Macari biti na iskušenjima kada ga novinari budu pitali za arbitražu mladog Gvije.

Velike zasluge za prvu pobedu u Seriji A od sezone 2011/12 pripadaju treneru Lećea, Fabiju Liveraniju. On je u 67. minutu izveo iz igre strelca prvog gola, brazilskog napadača Dijega Farijasa, uveo vezistu Marka Mankozua i ispratio kako ova 31-godišnjak deset minuta kasnije postiže pogodak za novo vođstvo i, ispostaviće se, prva tri boda za beg sa dna tabele.

Inter je porazio Leće rezultatom 4:0 na "Meaci", što je bio previše ubedljiv rezultat u odnosu na prikazano na terenu, ali potom nikome nije bilo prijatno u klubu kada je na premijeri pred domaćim navijačima na stadionu "Via del Mare" sva tri boda odneo rival u borbi za opstanak, Verona (0:1).

Opširnije o utakmici na portalu naših kolega iz Banjaluke, Mondo.ba.

Torino: Sirigu - Bonifaci, Điđi, Ico - Aina, Meite, Rinkon, Bazeli (Verdi), De Silvestri (Laksalt) - Beloti, Berenger (Zaza).

Leće: Gabrijel - Rispoli, Lućoni, Rosetini, Kalderoni - Tabaneli, Takidis, Majer (Šakov) - Falko - Lapadula (Babakar), Farijas (Mankozu).