Inter SEDAM godina nije prošao grupu LŠ - i VEĆ su prosuli bodove!

Antonio Konte je imao problema u Ligi šampiona i dok je bio trener Juventusa, ali se nije baš očekivalo da će kiksnuti protiv najslabijeg tima u grupi, odmah na startu. I umalo je izbegao poraz!

Počela je Liga šampiona!

Prvi gol u ovogodišnjem izdanju najjačeg UEFA takmičenja delo je Serdara Azmuna, iranskog napadača iz Zenita, čiji pogodak, na sjajan pas Artjema Dzjube, nije bio dovoljan Rusima da slave u Lionu, pošto je Memfis Depaj početkom drugog poluvremena postavio konačan rezultat 1:1 (0:1).

/UŽIVO: LIGA ŠAMPIONA NA MONDU - PRATITE SA NAMA!/

Ipak, mnogo zanimljiviji meč u terminu 18.55 gledali smo na "Meaci" gde je Slavija igrala fantastično protiv Intera i u Prag će se vratiti neporažena.

I verovatno nezadovoljna...

INTER - SLAVIJA 1:1 (0:0)

Crveno-beli iz Praga su iznenadili Inter, imali i sreće da Lautaro Martinez ne bude precizan u dva navrata, pa su golom Olajinke u 63. minutu poveli i čuvali prednost, sve do 93. minuta kada je Nikolo Barela srećno postigao gol za izjednačenje, malo posle pogođene stative Sensija.

/MONDO NAJAVA LIGE ŠAMPIONA: KO SU FAVORITI, A KOME GORI/

Neće to Interu pomoći da prođe grupu Lige šampiona, prvi put od sezone 2011/12, pošto su sa njima tu i Dortmund i Barselona, posebno posle ovakvog kiksa...

Ipak, u Slaviji će se svi setiti "onog" snimka sa žreba kada se jedan od njihovih rukovodećih u Nionu nasmejao kada su spojeni sa tri velikana, valjda svestan da će proći loše u takvoj konkurenciji, ali već u 1. kolu su pokazali da je u Ligi šampiona sve moguće.

Trener gostiju je odlučio da Kontea iznenadi formacijom 4-4-2, koju su "nerazuri" teško probijali, ali dugačka nadoknada od skoro deset minuta dozvolila im je da se malo opuste pre konačnog "udara" i da ne razmišljaju o sekundama koje odbrojavaju do poslednjeg sudijskog zvižduka, tako da je "Meaca" ipak proključala nakon šuta Nikola Barele, pojačanja iz Kaljarija.

Posvađao se sa Konteom prošlog vikenda, zamenjen je na poluvremeu, ali je nakon odbitka, kroz "krcati šesnaesterac", verovatno upalio "lulu mira" sa nezgodnim Italijanom.

Nekadašnji reprezentativac Srbije, iskusni Branislav Ivanović, bio je kapiten Zenita na meču protiv Liona i odigrao je svih 90 minuta za klub iz Sankt Peterburga.

Što se tiče njega, već smo navikli da ima problema u Ligi šampiona, nije se snalazio ni u Juventusu, sa sigurno jačim timom, a videćemo da li je ovaj Inter kadar da na tri fronta bude podjednako uspešan, što je malo verovatno...

Za sada su u Seriji A krenuli odlično, lideri su na tabeli, međutim možda posle ovog kiksa polako počnu da fokus potpuno prebacuju na domaće prvenstvo.