Jesenje slavlje "rudara", po navici - Harit u 89. za sva tri boda

Šalke je nastavio seriju pobeda nad Majncom, kada se sastanu u okviru jesenjeg dela Bundes lige (14 od 14!).

Od petka do ponedeljka "razvučeno" peto kolo Bundes lige otvorili su Šalke i Majnc, a domaćin je pogotkom Amina Harita minut pre kraja regularnog toka slavio rezultatom 2:1 (1:0).

Tako je nastavljena neverovatna serija tima iz Gelzenkirhena, kada su u pitanju bundesligaški mečevi protiv Majnca u prvom delu sezone.

Kada je ispunjen taj uslov, Šalke protiv Majnca ima skor 14-0-0, dok je u prolećnom delu 6-4-3 u korist Majnca!

Harit je u 36. minutu idealno centrirao Suatu Serdaru za 1:0 i vođstvo nakon prvih 45 minuta, da bi gosti u nastavku meča zagospodarili terenom i preko "rezerviste" Karima Onivisua stigli do zasluženog izjednačenja.

Izgledalo je da će doći do istorijskog boda i skinuti "jesenju kletvu", ali Marokanac Harit im nije dozvolio da se raduju. U 89. minutu je postigao sjajan gol i sprečio rivala da osvoji bod na "Veltins Areni".

Šalke se ovim trijumfom vinuo na drugo mesto, sa koga će najverovatnije skliznuti već u subotu, dok je Majnc ostao u zoni ispadanja.