Dortmund ispustio Barsu, Granada NIJE: Ne pomažu ni veliki, ni "mali Mesi"

Ter Štegen sačuvao je Valverdea na "Vestfalenu", ali nije bilo spasa večeras na "Los Karmenesu".

Mark-Andre Ter Štegen sačuvao je Barselonu poraza u utorak u Dortmundu, ove subote uveče na "Los Karmenesu" poraz nije mogao da spreči ni on, kao ni Lionel Mesi i njegov prerano nominovani "naslednik" Ansu Fati, koje je zbunjeni Ernesto Valverde uveo u igru na poluvremenu.

Na poluvremenu je bilo jedan, na kraju dva razlike u malom katalonskom derbiju: Granada - Barselona 2:0 (1:0) za drugi poraz šampiona u pet kola La Liga.

Osim dve pobede rezulattima 5:2 kod kuće nad Betisom i Valensijom, "Blaugrana" čekajući pun oporavak i skori povratak u formu kapitena Mesija remizirala je u Pamploni i Dortmundu, a izgubila u Bilbau i večeras u obližnjoj Granadi iz koje je prethodnih sezona vraćala kući pobede od 1:4, 0:3 i 1:3.

Uzdrmani branilac titule šampiona Španije u utorak dočekuje Viljareal, u subotu gostuje Hetafeu, pa naredne srede igra sa Interom u drugom kolu Lige šampiona.

Ovog puta, 18.800 navijača radovalo se pobedi koju je nagovestio Ramon Aziz pogotkom u 2. minutu, a potvrdio rezervista Alvaro Vadiljo, koji je u 66. minutu preuzeo odgovornost kod penala dosuđenog zbog igranja Artura Vidala rukom i potom prevario odličnog Ter Štegena.

Zanimljivo, i Vadiljo i Vidal ušli su u igru četiri minuta ranije, a sudija Giljermo Kvadra odlučio se da pokaže na belu tačku posle konsultacije sa VAR sobom i pregledanja snimka na kom se videlo da je Čileanac - doduše nehotice - igrao rukom na petercu pred Ter Štegenom.

Trećom uzastopnom pobedom bez primljenog gola, ekipa trenera Dijega Martineza probila se na čelo tabele makar na jednu noć, odnosno do završetka derbija kola između Sevilje i Real Madrida.

Jedina dobra stvar za Katalonce danas predstavlja rezultat Atletiko Madrida.