ROMANTIKA I DALJE POSTOJI: OFK Beograd izbacio Rad iz Kupa!

Odigran je veći deo utakmica šesnaestina finala nacionalnog Kupa, a najveće iznenađenje priredili su "romantičari" sa Karaburme.

Nije dopro počela sezona po fudbalere Rada.

Klub sa Banjice se posle devet superligaških kola nalazi na pretposlednjem mestu tabele, sa šest bodova, a ove srede se sapleo već na prvoj prepreci u Kupu Srbije.

Bolja od "građevinara" bila je ekipa trećeligaša OFK Beograda. U nekada "malom beogradskom derbiju" domaćin je na Karaburmi slavio 3:2.

Za razliku od Rada, ostali superligaši nisu imali problem sa rivalima iz nižih rangova.

Radnički je savladao Budućnost Dobanovce 4:1, Mladost bila bolja od Bratstva iz Prigrevice 3:1, Inđija od Dinamo Vranja 2:0, a Vojvodina od Zlatibora 4:1 u gostima.

U duelu dva kluba iz najjačeg domaćeg ranga, Napredak - TSC, pobednika su posle 1:1 odlučili penali. Dalje će gosti iz Bačke Topole.

Isto je bilo i u susretu prvoligaša Sinđelića i Zemuna, koji su prethodno igrali bez golova. Igrači Sinđelića bili su precizniji sa bele tačke.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Žarkovo sa 3:1.

Čukarički je poveo u devetom minutu autogolom Dejana Đurića, koji je loše intervenisao posle ubačene lopte Petra Mićina. Dvostruki strelac zatim je bio Slobodan Tedić, u 22. i 33. minutu, a jedini gol za Žarkovo postigao je Miloš Čudić u 72. minutu.

U osmini finala su i fudbaleri Bačke, koji su na svom terenu pobedili Radnički 1923 sa 1:0, a istim rezultatom Mačva je u Šapcu bila bolja od Metalca.

KUP SRBIJE, 1/16 finala:

Budućnost Dobanovci - RADNIČKI NIŠ 1:4 (1:3)
Bratstvo Prigrevica - MLADOST LUČANI 1:3 (1:2)

Vodojaža - Partizan

Utakmice osmine finala predviđene su za 23. oktobar, četvrtfinala 18. marta 2020, polufinala 8. aprila, a finale 24. maja.