Atletik ne gubi i ne pobeđuje u gostima - Atletiko je lider!

Izvor mondo.rs

Baskijci i na trećem gostovanju ove sezone osvojili bod. Atletiko Madrid pobedio Majorku i zaseo na prvo mesto.

Kada je Raul Garsija u 59. minutu bio siguran realizator penala, činilo se da će Atletik Bilbao zabeležiti i četvrtu pobedu u sezoni i posle šest odigranih kola biti na čelu Primere.

Nade Baskijaca ugasio je Oskar Rodrigez samo tri minuta kasnije. Sjajnim udarcem iz "slobodnjak" prvo je prebacio "živi zid", da bi iskusni Lago Ererin samo pogledom ispratio kako se lopta "koprca" u mreži iza njegovih leđa.

Leganes je uspeo da spreči Atletik da posle dva remija na gostovanjima upiše i prvi trijumf – ostalo je 1:1. Za domaći sastav bio je to tek drugi bod.

Lider je, berem za sada, Atletiko Madrid. "Jorgandžije" su gostovale na egzotičnim Balerarima, a Majorka je bila više nego ljubazan domaćin.

Tim Dijega Simeonea pobedio je 2:0, golovima Dijega Koste i Žoaa Feliksa. Prvi je vrlo spretno reagovao u 26. minutu posle centaršuta Kokea, dok je Portugalac bio najprisebniji u gužvi koja se odigrala u šesnaestercu Majorke u 65. Alvaro Morata je u 78. minutu isključen zbog nesportskog ponašanja.

Večeras se sastaju još Valensija i Hetafe, odnosno Real Madrid i Osasuna.